AERO model 7

Neohodnoceno
Značka: AEROmodel
119 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Papírový model - vystřihovánka letadel Hawker Hurricane Mk.I a Messerschmitt Bf 109E v měřítku 1:48, vydavatel: AEROmodel

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hawker Hurricane Mk.I (Emil Fechtner) a Messerschmitt Bf 109E (Adolf Galland)

Sešit obsahuje vystřihovací papírové modely H.Hurricane Mk.I a Messerschmitt Bf 109E v měřítku 1:48 a popis jejich účasti v Bitvě o Británii.

             Hlavními protagonisty soubojů stíhacích letadel v Bitvě o Británii v roce 1940 byly vedle Spitfiru Mk.I na britské straně, letouny H.Hurricane Mk.I, které svým počtem ve stavu RAF Spitfiry převyšovaly. Jejich hlavním protivníkem byl vynikající Messerschmitt Bf 109E. V publikaci jsou přiblíženy i osudy dvou pilotů na těchto strojích. Náš P/O Emil Fechtner posléze vybojoval během letecké bitvy o Británii 4 jisté, 1 pravděpodobný sestřel a 1 poškození a stíhací eso Luftwaffe Adolf Galland, který se stal se nejúspěšnějším německým stíhacím pilotem v období od 10. července do 31. října 1940 (což je britské vymezení letecké bitvy) a sestřelil 35 letadel. Vystřihovánka nabízí postavení detailních modelů, včetně interieru v kamufláži obou pilotů.

         A4, 20 stran

NÁVOD KE STAŽENÍ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: